Online Dersler /

Dinamik Satranç Kulübü

Ders 1 - Satrancı Tanıyalım

Açıklama : Bu dersimizde; satranç nasıl bir oyundur, satranç tahtası ve özellikleri, satranç oyunundaki taşlar ve bu taşların başlangıç konuları işlenmektedir.

Ders 2 - Kalenin Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından kaleyi tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 3 - Filin Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından fili tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 4 - Vezirin Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından veziri tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 5 - Atın Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından Atı tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 6 - Piyonun Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından piyonu tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 7 - Şahın Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından şahı tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.