İstanbul Okullar Arası Satranç Turnuvası Finali


İstanbul Okullar Arası Satranç Turnuvası Finali

İstanbul okullarımız ve sporcuları Online Satranç Turnuvası Finalinde buluşuyor.. İstanbul`un 39 ilçesinde 15 Ocak-15 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenen İlçe geneli turnuvalar 1.410 okulumuz ve 8.429 sporcumuzun yoğun katılımına ve ilgiisine sahne oldu. Şimdi Final zamanı!..
Turnuva formatı gereği ilçe turnuvalarına katılan tüm sporcularımız İstanbul Final Turnuvasına katılma hakkı kazanmıştır. Final Turnuvası 21 Şubat 2021 Pazar 14:00`da 13-18 Yaş arası sporcuların katılımıyla, 28 Şubat 2021 Pazar 14:00`da ise 7-12 yaş arası sporcularımızın katılımıyla yapılacaktır. Final turnuvası 5 dakika+2 saniye düşünme süresinde her yaş kategorisi ayrı olarak 11 tur düzenlenecektir. Turnuva chess.com platformunda düzenlenecek olup, katılma hakkı bulunan sporcular yönergede belirtilen kayıt süresi içerisinde online kayıt işlemini gerçekleştirmelidir.
Final Turnuvaları boyunca, maçlar unvanlı satranç ustaları tarafından canlı yayında analiz edilecektir, yayınlarda sürpriz konuklardan canlı bağlantılar da yapılacaktır. İstanbul okullarımızın bu satranç şölenini izlemeyi sizleri davet ediyor ve katılacak tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz..